Jak obstawiać Formułę 1 w zakładach bukmacherskich?

Formuła 1 są to bezapelacyjnie najbardziej prestiżowe wyścigi na świecie. Warto bowiem mieć świadomość, że sezony wyścigów omawianej dyscypliny sportu rozgrywane są bez przerwy od 1950 roku. W Polsce Formuła 1 zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się, gdy w stawce najszybszych kierowców na świecie znajdował się Robert Kubica (2005-2010). Koniecznie należy przypomnieć, że Polak w 2008 roku niespodziewanie odniósł zwycięstwo w Grand Prix Kanady. Bardzo duża liczba znawców i ekspertów Formuły 1 była nawet zdania, że Robert Kubica w najbliższych latach będzie jeździł w najlepszych bolidach.

jak obstawiać formułę 1
Jak skutecznie obstawiać Formułę 1 online?

Czy na obstawianiu Formuły 1 można zarobić?

Rozwój kariery Roberta Kubicy został niestety zatrzymany po wypadku w rajdzie samochodowym. Zdecydowana większość fachowców nie dawała wtedy Polakowi jakichkolwiek szans na powrót do wyścigów samochodowych. Robert Kubica nie poddawał się jednak i po 8 latach przerwy ponownie znalazł się w stawce Formuły 1. Nie wszyscy mają świadomość, że powrót polskiego kierowcy do Formuły 1 należy zaliczyć do największych comebacków w historii sportu.

Występy Roberta Kubicy w stawce najszybszych kierowców na świecie w sezonie 2019 sprawiło, że Formuła 1 ponownie zaczęła cieszyć się w Polsce ogromną popularnością. Rywalizację Roberta Kubicy po ośmioletniej przerwie z najlepszymi kierowcami śledzą kibice na całym świecie. Warto mieć świadomość, że transmisję z wyścigów można oglądać na TVP Sport. Wyścigi można także śledzić w internecie. 

Nie wszyscy typerzy oraz osoby, które chciałyby obstawiać zakłady bukmacherskie nie wiedzą jakie dokładnie czynniki trzeba wziąć pod uwagę przed ostatecznym postawieniem zakładu. Jakie aspekty należy koniecznie uwzględnić? Czy bukmacher STS jest najlepszy do typowania F1?

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jakie możemy wyróżnić rodzaje zakładów w Formule 1?

Oferta firm bukmacherskich w kwestii rodzajów zakładów na omawianą dyscyplinę sportu niestety nie jest szeroka. Oczywiście nie sprowadza się tylko i wyłącznie do zwycięzcy danego Grand Prix czy całego sezonu. Jakie możemy zatem wyróżnić rodzaje zakładów bukmacherskich na Formułę 1?

– zwycięzca – jest to zakład na zwycięzcę danego kierowcy w całym sezonie albo poszczególnym wyścigu

– Top3 – gracz ma możliwość obstawienia czy dany kierowca znajdzie się ostatecznie w pierwszej trójce danego wyścigu albo całego sezonu

– Top6 – typer może obstawić czy kierowca zostanie sklasyfikowany w pierwszej szóstce danego wyścigu albo całego sezonu

– Top10 – osoba obstawiająca może zawrzeć zakład na to, że dany kierowca ukończy Grand Prix lub cały sezon w pierwszej dziesiątce

– top15 – gracz może postawić, że dany kierowca znajdzie się w pierwszej piętnastce danego wyścigu

– ukończy/nie ukończy – oznacza możliwość postawienia przez gracza czy kierowca ukończy albo nie ukończy danego Grand Prix

betfn nowy bonus
W Betfan cashback 600 PLN z kodem: BETONLINE

– H2H – jest to zestawienie przez daną firmę bukmacherską dwóch zawodników, gracz musi wytypować, który z nich zostanie sklasyfikowany wyżej w danym Grand Prix lub całym sezonie Formuły 1

– Safety Car – gracz może obstawić zakład czy w trakcie danego Grand Prix na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa

– poniżej/powyżej (zawodnicy) – typer może postawić zakład określający czy dany wyścig zostanie ukończony przez określoną przez firmę bukmacherską liczbę kierowców

– poniżej/powyżej (czas) – oznacza czy czas najlepszego okrążenia będzie powyżej albo poniżej ustalonego przez firmę bukmacherską progu

Skąd można czerpać wiedzę o Formule 1?

Formuła 1 w Polsce po powrocie do stawki Robert Kubicy ponownie zaczęła się cieszyć ogromną popularnością. Świetnym rozwiązaniem jest zatem regularne przeglądanie informacji zamieszczanych na serwisach tematycznych. Obecnie w sieci nie brakuje również zagranicznych źródeł, z których możliwe jest czerpanie wiedzy.

– formula1.com – jest to oficjalna strona internetowa Formuły 1

– polskojęzyczne serwisy tematyczne o Formule 1

– oficjalne strony internetowe konstruktorów

– profile kierowców na profilach społecznościowych takich, jak Facebook czy Instagram

sts polski bukmacher bonus 2020
Polski bukmacher STS oferuje bonus bez depozytu 29 PLN

Na czym dokładnie polega specyfikacja obstawiania Formuły 1?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że obstawianie Formuły 1 jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Do zagrania każdego z zakładów konieczne jest bardzo dobre przygotowanie typera. Rekomendowane jest zwrócenie uwagi na następujące czynniki:

– miejsce rozgrywania wyścigu – jak wiadomo poszczególne tory wyścigowe, na których odbywają się wyścigi Formuły 1 różnią się od siebie. Niektóre tory mają profile, które nie odpowiadają nawet najlepszym kierowcom. Zalecane jest zatem bardzo szczegółowe śledzenie treningów. 

– bolid – jeszcze przed zawarciem zakładu koniecznie trzeba upewnić się jakim bolidem będzie jechał dany kierowca.

– kierowca – oczywiście na wynik ogromny wpływ będzie miał kierowca zsiadający za kierownicą danego bolidu. Istotne znaczenie będzie miało jego doświadczenie. 

– pogoda – na ostateczne rezultaty oddziaływać będą oczywiście warunki pogodowe. Warto bowiem mieć świadomość, że pogoda może się drastycznie zmienić w czasie trwania wyścigu. Deszcz może zatem doprowadzić do odwrócenie klasyfikacji do góry nogami. 

– awaryjność – należy uwzględnić fakt, że niektóre bolidy będą się psuły zdecydowanie częściej.

– pit stop – jest to czas, w którym dany zespół musi nie tylko zatankować bolid, ale również zmienić w nim ogumienie. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że kilka sekund może stanowić ogromną różnicę. 

Formuła 1 w zakładach bukmacherskich?

Formuła 1 jest sportem, który może zauroczyć nie tylko widza oglądającego wyścig z trybun, ale również przed telewizorem. Konieczne jest oddzielenie przyjemności od profesjonalizmu, czyli obstawiania zakładów bukmacherskich. Osobom, które nie dostrzegą w danym zdarzeniu value rekomendowane jest nie granie takiego zakładu, gdyż można niestety narazić się na stratę.

Ponadto koniecznie trzeba mieć świadomość, że podczas obstawiania omawianej dyscyplin sportu, polecane jest spędzanie jak największej ilości czasu przed telewizorem. Nie wystarczy jednak oglądać tylko i wyłącznie wyścigu. Trzeba również zobaczyć kwalifikacje i sesje treningowe. 

Zakłady bukmacherskie

Back to top button