Jak wybrać najlepszego bukmachera dla siebie?

Świat bukmacherski jest bardzo ciekawy – co do tego nie ma wątpliwości i będąc osobą, która choć trochę pała sympatią do wybranej dyscypliny sportowej w końcu wykazujemy się coraz większym zainteresowaniem właśnie nim. Chcąc rozpocząć obstawianie stajemy jednak przed trudną decyzją związaną z wyborem bukmachera. Mimo wprowadzenia nowelizacji Ustawy Hazardowej w 2017 roku, po której ilość usługodawców w tej branży znacząco się zmieniła, mamy tutaj ciężki orzech do zgryzienia. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze operatora dla nas samych?

jak wybrac najlepszego bukmachera
Który bukmacher będzie dla mnie najlepszy?

Jakość strony i aplikacji mobilnej

Jedną z podstawowych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę już podczas wybierania bukmachera dla siebie jest czytelność jego serwisu internetowego (jeżeli to właśnie ten kanał wybraliśmy do obstawiania). Musimy się w nim odnaleźć, po prostu wiedząc, gdzie co leży i jak szukać interesujących nas ofert. Każdy ceni sobie szybki dostęp do najpopularniejszych wydarzeń, ale i sam wygląd szaty graficznej, który powinien być dostosowany do współczesnych standardów. Tutaj ukłony należą się takim firmom, jak STS, Fortuna czy Betclic, które choć prezentują swoje oferty w zgoła odmienny sposób, robią to po prostu czytelnie.

W dzisiejszych czasach podstawą jest również nowoczesna aplikacja mobilna. Musi działać pod naszym systemem operacyjnym i dawać nam dostęp do tych opcji, których od niej oczekujemy. Jeżeli na przykład cenimy sobie możliwość dokonywania szybkich wpłat, powinniśmy omijać Milenium, które po prostu tej opcji nie oferuje. Jeżeli z kolei cenimy sobie dostęp do wszystkich opcji, czytelność i nowoczesność, najprawdopodobniej STS oraz Betclic będą stanowiły wybór odpowiedni właśnie dla nas.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Oferta promocyjna i bonusowa

Czymś, na co zawsze zwraca się uwagę u bukmacherów są bonusy powitalne – pod tym względem królują operatorzy, których promocja „na start” uzależniona jest od pierwszej wpłaty, której dokona typer. Warto więc docenić tych bukmacherów, którzy oferują coś więcej, w tym między innymi zakłady bez ryzyka czy „freebety”, a zatem po prostu darmową gotówkę na grę, bez zobowiązań wpłatowych. Dobrze prezentuje się tutaj STS, Betfan i Fortuna, którzy dają wszystkie rodzaje tych promocji już od samego początku. Obecnie posiadanie najatrakcyjniejszego kwotowo bonusu powitalnego przypisuje się bukmacherowi forBet, stosunkowo świeżym na rynku. 

Warto wspomnieć, że najbardziej atrakcyjne z perspektywy typera, który zamierza zająć się tematem bukmacherki na trochę dłuższy czas są programy lojalnościowe, będące częścią oferty promocyjnej dla stałych graczy i czymś najbardziej stałym w jej obrębie. Pod tym względem warto posłużyć się przykładem Fortuny, która swój program lojalnościowy oparła na prostych i czytelnych zasadach. Dobrze na tle innych wypada również Totolotek, którego program jest równie czytelny co atrakcyjny, a także Milenium, którego program jest integralną częścią i nie wymaga dodatkowej rejestracji.

sts polski bukmacher bonus 2020
Polski bukmacher STS oferuje bonus bez depozytu 29 PLN

Łatwość robienia depozytu i metody płatności

Wybierając bukmachera mamy świadomość, że grać będziemy za pieniądze – musimy mieć możliwość ich szybkiego wpłacania na swoje własne konto. Przede wszystkim opcja wpłaty powinna być dobrze widoczna. Pod względem metod płatności można śmiało podążać za zasadą głoszącą, że „od przybytku głowa nie boli”. Podstawą jest możliwość płatności kartą, ale i dokonywania wpłat za pośrednictwem systemów szybkich płatności (te z kolei otwierają sporo innych możliwości. Najlepsze firmy bukmacherskie umożliwiają także dostęp do BLIKa, tradycyjnego przelewu czy też e-portfeli, z których korzysta bardzo duża część społeczności bukmacherskiej.

Punkty bukmacherskie

Okazuje się, że fakt, czy dany bukmacher działa również w formie stacjonarnej ma niebagatelne znaczenie. Mówi się, że buduje on świadomość i zaufanie do marki. Obecnie w Polsce wszyscy bukmacherzy poza PZBuk posiadają swoje własne salony, w których można grać stacjonarnie i które stanowią ważne uzupełnienie ich oferty internetowej. Jeżeli jednak nie zamierzamy ich odwiedzać, nie powinno to być dla nas decydującym kryterium.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button