Jakie bonusy i promocje oferują Polscy bukmacherzy?

Bukmacherzy nie różnią się znacząco od innych firm usługowych. Również ich celem jest przyciągnięcie do siebie jak największej liczby klientów, czyli w tym przypadku graczy biorących udział w zakładach. Mogą to robić na różne sposoby. Na przykład oferując szeroki wybór dyscyplin sportowych i zdarzeń do typowania lub starając się wystawiać nieco wyższe kursy od konkurencji, a zatem potencjalnie dając szanse na wyższe wygrane. Ale najpopularniejszym sposobem przyciągania nowych graczy są bonusy bez których żaden bukmacher nie może się dziś obejść. Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym rodzajom oferowanych bonusów.

bonusy bukmacherskie w polsce
Popularne bonusy bukmacherskie legalnych zakładów online w Polsce

Bonus bukmacherski Freebet

Freebet ma po polsku nazwę „darmowy zakład”, ale chyba jednak lepiej przyjęła się krótsza wersja angielska. Czym jest tak naprawdę? To bardzo proste. Freebet to zakład, który daje nam możliwość wygrania bez ryzykowania własnymi pieniędzmi. Bukmacher przypisuje do naszego konta wirtualne środki pieniężne, które możemy wykorzystać na postawienie zakładu, a nawet gdy przegramy, to i tak nic nie tracimy. Z tego powodu jest to oczywiście bonus bardzo lubiany przez wszystkich graczy. Najczęściej firmy bukmacherskie oferują go  na start, czyli zaraz po rejestracji konta. To bardzo dobra opcja dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Daje bowiem możliwość spróbowania czy będzie to coś dla nas, a nie niesie za sobą konsekwencji w postaci utraty własnych pieniędzy.

Najczęściej freebet przyznawany jest jako jeden możliwy do postawienia zakład za określoną kwotę, choć czasem zdarza się, że możemy dopisane do naszego konta środki podzielić i postawić kilka mniejszych kuponów. Często jest też tak, że w przypadku trafienia darmowego zakładu nie możemy od razu wypłacić wygranych środków, bo są one objęte zasadami obrotu. Oznacza to, że zanim pieniądze będą należały do nas, musimy zagrać u danego bukmachera za wyznaczoną łączną kwotę i zwykle też przy określonych kursach pojedynczego zakładu. Mimo to, freebet należy do ulubionych promocji graczy w zakładach wzajemnych.

sts polski bukmacher bonus 2020
Polski bukmacher STS oferuje bonus bez depozytu 29 PLN

Zdarzają się również freebety oferowane graczom, którzy już od dłuższego czasu grają u danego bukmachera, a nie tylko tym rozpoczynającym swoją grę. Mogą one być na przykład częścią promocji, w której wymagane jest postawienie za daną kwotę i po danym kursie zakładu na jakieś wydarzenie, w zamian za co otrzymujemy właśnie możliwość postawienia za darmo innego zakładu.

Zakład bez ryzyka (cashback)

Zakład bez ryzyka, zwany również z angielska „cashback”, nieco różni się od freebetu. Co prawda w obu przypadkach gramy bez obawy o stratę własnych pieniędzy, ale żeby móc postawić zakład bez ryzyka, najpierw musimy wpłacić środki na swoje konto i to właśnie za nie stawiamy zakład. Tyle tylko, że jeśli nie uda nam się wygrać, to bukmacher zwróci nam wpłacone pieniądze. Jako że w Polsce obowiązuje podatek od zakładów bukmacherskich wynoszący 12%, to może być tak, że zwrot będzie dotyczył stawki zakładu pomniejszonej właśnie o podatek.

Bonus typu zakład bez ryzyka także zazwyczaj podlega określonym regulaminem bukmachera zasadom obrotu. Właściwie zawsze gracz musi obrócić środki, jeśli jego zakład będzie przegrany, a bukmacher zwraca mu pieniądze. Dopiero po spełnieniu wymaganych przepisami warunków można wówczas wypłacić swoją wygraną. Różnie bywa zaś ze środkami wygranymi od razu, czyli w sytuacji, gdy bukmacher nie musi nam zwracać żadnych pieniędzy za postawione typy. W takich sytuacjach często wypłacić wygraną można od razu, ale istnieją firmy, które również wówczas wymagają dokonania najpierw określonego obrotu. Warto pamiętać, by zawsze przed skorzystaniem z każdego bonusu zapoznać się dokładnie z jego warunkami i uniknąć niespodzianek.

Bonus od depozytu

Trzecim z najpopularniejszych bonusów oferowanych zwykle na start przez firmy bukmacherskie jest bonus od depozytu. Właściwie trudno znaleźć bukmachera, który nie miałby go w swojej ofercie. Taki bonus to po prostu doładowanie przez firmę naszego konta określoną kwotą po naszej pierwszej wpłacie. Kwota bonusu może być tu różna. Bodaj najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest bonus wynoszący 100 %, a więc gdy na przykład wpłacimy za pierwszym razem 100 złotych, to bukmacher dorzuci nam drugie tyle. Zdarzają się też bonusy większe, choćby 200 %, ale są także niższe, np. 50-procentowe. I za każdym razem taki bonus ma górny limit, a zatem kwotę maksymalną, którą bukmacher może nam dorzucić do naszego konta. Jeśli nasz depozyt ją przekracza, to i tak dostaniemy doładowanie tylko takiej wielkości, jaka jest przewidziana jako maksymalna.

betfan legalny bukmacher online
Polski bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku

Również w tym przypadku bonus nie jest zwolniony od zasad obrotu. Nie są to bowiem pieniądze, które dostajemy w prezencie od bukmachera, a środki przeznaczone na grę. Dopiero po wniesieniu zakładów w określonej łącznej kwocie i po wyznaczonym kursie możemy potraktować wygraną jako swoją i przenieść ją na własne konto. Bonus od pierwszej wpłaty jest spotykany bardzo często, ale niektórzy bukmacherzy dają jeszcze więcej możliwości i doładowują również kolejne depozyty – drugi, a czasem i trzeci. Suma bonusów od kolejnych wpłat może być już niższa niż ta przy pierwszej. Firmy bukmacherskie prześcigają się w wymyślaniu nowych zasad bonusowych, dlatego tu również trzeba pamiętać, by dokładnie poznać je przed wniesieniem pierwszego zakładu.

Bonus do wygranej w zakładach łączonych

Trzy wymienione powyżej to najpopularniejsze bonusy stosowane przez bukmacherów, by przyciągnąć do siebie graczy. Ale są też inne promocje. Coraz częściej w ofertach polskich firm bukmacherskich spotkać można doładowanie wygranych w zakładach łączonych. Polega to na tym, że jeśli na jednym kuponie trafimy kilka wyników, to bukmacher powiększy nam wygraną wynikającą z prostego przeliczenia kursów. Taki bonus do wygranej zwykle określony jest w procentach i rośnie wraz z liczbą trafionych rozstrzygnięć zdarzeń. Często aby go otrzymać musimy zagrać za określoną stawkę lub po określonym kursie minimalnym.

Taka promocja to często sposób na zminimalizowanie negatywnych dla gracza konsekwencji wspomnianego podatku od zakładów. Jeżeli procentowe doładowanie wygranej jest wystarczająco duże, to pozwoli cieszyć się wygraną, jakby podatek w ogóle nie obowiązywał lub nawet jeszcze wyższą.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button