Limity na zakładach bukmacherskich – dlaczego warto na to zwracać uwagę?

Wielu początkujących graczy nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje coś takiego jak limity bukmacherskie. Jednakże dlaczego warto na to zwracać uwagę? O tym dowiesz się za chwilę!

Limity na zakładach bukmacherskich – dlaczego warto na to zwracać uwagę?

Limity bukmacherskie

Naturalnie większość ludzi, którzy stawiają na mecze, z pewnością nie będzie nigdy miało do czynienia z limitami bukmacherskimi. Najczęściej jednak limity bukmacherskie nakładane są na sumę zakładu, jaki możemy postawić na dane wydarzenie sportowe. Czasami staramy się ulokować więcej pieniędzy, ale wtedy też zakład zostaje zablokowany, bo obstawiliśmy zbyt dużo. W świecie zakładów sportowych możemy spotkać się z dwoma rodzajami ograniczeń: osobistymi i globalnymi. Jeśli chodzi o ograniczenia globalne, są one nakładane na wydarzenia.

W ten sposób legalne firmy bukmacherskie starają się w jakiś sposób zabezpieczyć, aby uniknąć stracenia zbyt wiele. W rzeczywistości każdy z nas może zauważyć te ograniczenia u swoich bukmacherów. Ogólnie rzecz biorąc, mniej znane ligi mają niższe limity. W przypadku limitów indywidualnych, bukmacherzy nakładają je na graczy, którzy bardzo często odnotowują zwycięstwa, podczas gdy rzadko przegrywają. Najczęściej też takie ograniczenie jest trwałe i dotyczy ono wszystkich ofert składanych przez bukmachera.

sts polski bukmacher bonus 2020
Polski bukmacher STS oferuje bonus bez depozytu 29 PLN

Ile wynoszą limity u bukmacherów?

Tutaj skala jest bardzo różna i zależy w dużej mierze od wybranego przez nas bukmachera. Niekiedy limit to 100-200zł – a w niektórych przypadkach nawet i 2000zł. Najczęstszym powodem nakładania limitu jest nasz bonus. Nałogowe obstawianie surebetów zajmuje drugie miejsce. Możemy je również zdobyć z powodu nieuczciwych praktyk wobec bukmacherów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak omijać takie ograniczenia?

Warto jest przede wszystkim założyć konta u różnych bukmacherów. Dzięki temu oprócz rozbijania swoich zakładów na mniejsze, możemy również otrzymać bonusy na start, przez co obstawianie stanie się dla nas jeszcze bardziej opłacalne.

Poza tym w przypadku mało popularnych dyscyplin sportowych nie warto rozgrywać zbyt wielu zakładów. Nigdy nie warto też obstawiać do samego limitu – tylko rozbić swój zakład na mniejsze, bądź też obstawić mniejsze sumy u różnych bukmacherów – powodem ku temu jest to, że nie dość, że będziemy musieli zapłacić podatek 12%, to jeszcze przy sumach wyższych niż 2000zł, musisz dopłacić do tego podatku dodatkowe 10% – co według prostej matematyki oznacza, że 12+10=22% podatku, plus jeszcze marża bukmacherska, więc można spokojnie powiedzieć, że oddajesz bukmacherowi i państwu aż 30% swojej wygranej, jeśli zdecydujesz się obstawić wszystko na jednym kuponie. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest rozbić swój typ na mniejsze, aby ominąć dodatkowy podatek, oraz ewentualnie postawić na drużynę przeciwną u kilku bukmacherów, aby ewentualnie zminimalizować ryzyko utraty naszego typu.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button