Serie A – kto okaże się najlepszy?

Rozgrywki we włoskiej Serie A dawno nie były tak ciekawe, jak ma to miejsce w tym sezonie. O końcowy triumf walczą w tym momencie minimum 3 drużyny. Kto ma największe szanse na finalne zwycięstwo? Czy ktoś przerwie trwającą od kilku lat dominację Juventusu? Może Krzysztof Piątek się odblokuje i powalczy o tytuł króla strzelców?

serie a 2020
Kto wygra Włoską Serie A w sezonie 2020?

Czy Juventus znów będzie górą?

Cały czas największym faworytem bukmacherów do końcowego zwycięstwa jest Juventus. W tym momencie ekipa z Turynu zajmuje jednak drugie miejsce. Piłkarze Juventusu mają bowiem dokładnie tyle samo punktów, co Inter Mediolan. W kilku ostatnich sezonach Juventus za każdym razem był najlepszy. Bez wątpienia ta ekipa ma zdecydowanie największe doświadczenie. Przynajmniej na papierze dysponuje też najmocniejszą kadrą. To właśnie w szeregach Juventusu znajduje się Cristiano Ronaldo. Przez wielu Portugalczyk jest uważany zaś za najlepszego piłkarza na całym świecie. Każda seria kiedyś jednak musi się skończyć. Juventus w tym sezonie wygląda dobrze, aczkolwiek ma naprawdę godnych przeciwników.

Nie da się też ukryć, że przede wszystkim klub z Piemontu będzie chciał zanotować jak najlepszy wynik w Champions League. Można odnieść wrażenie, że niektórych kibiców tego klubu zwycięstwa na krajowym podwórku już nieco znudziły. Jesteśmy przekonani, że gdyby sympatycy mogli wybierać, to na pewno zdecydowaliby się na triumf w Lidze Mistrzów. Podobnie mogą myśleć także włodarze tego klubu. Juventus jest na pewno największym faworytem Serie A, aczkolwiek chyba błędem byłoby stawianie stosunkowo dużych stawek na końcowy triumf tej ekipy.

bukmacher betclic bonus 550 za darmo
Legalny bukmacher Betclic – Cashback 550 PLN

Jakie ekipy mogą zagrozić Starej Damie?

W tym sezonie Juventus musi odpierać ataki kilku rywali. Na początku sezonu wydawało się, że klub z Piemontu będzie rywalizował o kolejne mistrzostwo tylko z Interem Mediolan. Podopieczni Antonio Conte, co ciekawe byłego trenera Juventusu, grają naprawdę bardzo solidnie. W tym momencie mają dokładnie tyle samo punktów, co Stara Dama (lepszy bilans bramkowy). Przed sezonem Inter Mediolan poważnie się wzmocnił. Nie tylko chodzi o piłkarzy, ale może nawet przede wszystkim o szkoleniowca. Z czasem okazało się, że do walki o mistrzostwo włączyła się także inna drużyna. To Lazio Rzym.

Piłkarze ze stolicy Włoch niedawno pokonali Juventus w meczu o Superpuchar. To nie wszystko. W lidze także zwyciężyli rywali z Piemontu. Można zatem przypuszczać, że do końca gra o końcowy triumf będzie toczyła się pomiędzy tymi trzema ekipami. Juventus ma najlepszy skład i największe doświadczenie. Naszym zdaniem wcale nie jest jednak powiedziane, że to właśnie Stara Dama znowu zakończymy rozgrywki na pierwszym miejscu.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button