Typowanie meczów na żywo – gdzie najlepiej?

Typowanie meczów na żywo jest specyficzne – to należy powiedzieć wprost. Zmusza nas ono bowiem do pewnego rodzaju spontaniczności, narażając nas jednocześnie na nieco większe ryzyko. Tak naprawdę jednak stanowi coraz częstszy wybór zarówno bardziej, jak i mniej doświadczonych typerów. Nic więc dziwnego, że oferta na nie jest stale poszerzana przez polskich operatorów, a w jej obrębie pojawia się miejsce na coraz to nowsze rynki bukmacherskie (a więc opcje typowania, do których mamy dostęp właśnie na żywo). W tym krótkim poradniku przedstawimy te najpopularniejsze, ale też opowiemy o bukmacherach, po których ofertę warto sięgać właśnie przy typowaniu spotkań w modelu live.

typowanie meczów na żywo
Gdzie najlepiej typować mecze na żywo?

Czy warto typować mecze na żywo?

Wiele osób, zwłaszcza tych początkujących, zastanawia się, czy tak właściwie warto interesować się formatem obstawiania na żywo. Odpowiedź tutaj nie może być jednoznaczna. Z jednej strony nie, bo stanowi on opcję bardziej od nas wymagającą i zmuszającą nas do szybkiego reagowania. Z drugiej jednak strony, płynie z niego wiele zalet, spośród których wyróżnić można:

  • większy poziom kontroli nad typami i budżetem – największa zaleta typowania w modelu na żywo. Nie kupujemy kota w worku – jesteśmy w stanie zapoznać się z formą każdej z drużyn, a nasze typy dopasować właśnie do niej. Pozwala nam to uniknąć części ryzyka, choć zmusza nas do szybszego dokonywania analizy;
  • szybkie rozwiązywanie zakładów – wynik kuponu złożonego w ramach obstawiania na żywo znany jest po zaledwie kilku minutach – ewentualną wygraną możemy więc cieszyć się po stosunkowo krótkim czasie;
  • znacznie większe emocje płynące z typowania – typując na żywo oglądamy każde spotkanie sportowe z wypiekami na twarzy, śledząc na bieżąco to, jakie opcje mamy do wyboru – nawet jeśli nie gramy za ogromne stawki, powoduje to wzrost emocji towarzyszących naszemu obstawianiu.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Rynki bukmacherskie na zakłady na żywo – przegląd tych najpopularniejszych

Obstawianie meczów na żywo otwiera dostęp do nowych, niedostępnych w modelu przedmeczowym rynków bukmacherskich i choć część z nich jest zmodyfikowaną wersją tych istniejących w modelu przedmeczowym, istnieje sporo takich charakterystycznych dla obstawiania live. Kilka z nich prezentujemy poniżej.

1X2

W najbardziej standardowym rynku bukmacherskim wskazujemy na to, która drużyna lub zawodnik wygra, w zależności od konkretnej dyscypliny, daną połowę, kwartę, seta lub gema. Możemy też wytypować całe spotkanie, w dowolnym momencie obstawiania na żywo.

Zdobywca kolejnej bramki / punktu

Ta opcja zmienia się dynamicznie (na przykład w zależności od tego, kto jest przy piłce) i pozwala nam wskazać konkretnego zawodnika, który zdobędzie punkt. Dostępna jest wyłącznie w przypadku sportów drużynowych.

Żółta / czerwona kartka dla konkretnego zawodnika

Opcja dostępna tylko w sportach drużynowych, wskazująca na zawodnika, który zostanie ukarany karą indywidualną.

betfan legalny bukmacher online
Polski bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku

Ilość zdobytych bramek / punktów

Wskazujemy na to, ile punktów czy bramek zdobędzie dany zawodnik czy dana drużyna w określonym czasie (na przykład do którejś minuty). 

Wystąpienie danego wydarzenia w najbliższym czasie

Ten rynek jest ściśle związany z dyscypliną, której obstawiania się podejmujemy. W piłce nożnej możemy na przykład wskazać, dla której drużyny podyktowany zostanie kolejny rzut rożny. W piłce ręcznej wskazujemy z kolei, kto będzie wykonawcą rzutu karnego, a w siatkówce – czy dany zawodnik dopuści się asa serwisowego.

U kogo typować na żywo? Przegląd bukmacherów

W Polsce swoją legalną działalność prowadzi kilkunastu różnych bukmacherów, przy czym każdy z nich wychodzi z inną ofertą na zakłady na żywo. Żaden nie jest w stanie pokrywać pełnej swojej oferty w tym formacie, co z kolei prowadzi do sporych rozbieżności w ofercie każdego z nich. Poniżej prezentujemy tych bukmacherów, z których oferty na pewno warto skorzystać. Nie zamykajmy się w obrębie wyłącznie jednego – pamiętajmy, że możemy mieć konto u kilku z nich.

Zakłady na żywo u bukmachera STS

Pod względem popularności współcześnie STS nie ma sobie równych. Odzwierciedla się to również w jego ofercie na zakłady na żywo, która jest szeroka, wyposażona w dobre kursy, a przede wszystkim okraszona transmisjami telewizyjnymi – za darmo dla każdego typującego. Opcja wygodna i niesamowicie przydatna przy typowaniu właśnie w modelu live.

Polski bukmacher STS znany jest z doskonałej oferty zakładów na żywo, to właśnie u tego bukmachera zawodowi typerzy obstawiają mecze, również ze względu na wysokie limity na duże stawki. Teraz także z bardzo dobrymi bonusami na stronie www.sts.pl.

Zakłady na żywo u bukmachera Fortuna

Fortuna to kolejny buk, który swoje doświadczenie na rynku przekuwa w ofertę zakładów na żywo. Jest ona u niego bardzo szeroka i obejmuje również niższe poziomy tabeli popularnych rozgrywek. Buk ten jest kolejnym, u którego obejrzymy za darmo transmisje telewizyjne spotkań obstawianych na żywo. Pod warunkiem, że będziemy je typować, oczywiście.

Zakłady na żywo u bukmachera Betclic

Nawet jeśli Betclic nie jest bukmacherem bardzo doświadczonym, nie można odmówić mu ambicji. Oferuje zdecydowanie najwięcej rynków bukmacherskich na wiele spotkań w obrębie wybranych dyscyplin sportowych. Jego oferta jest też dość szeroka i pod wieloma względami konkurencyjna.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button